top of page

Puhkus paistab - kas suured kulud samuti?


Mai kaks viimast nädalat on olnud lausa kuldne ilm - uskumatu, et suvi pole veel käeski ja juba on ujumas käidud ning "pruuniks teiseks juuniks" pole vaid tühipaljas laulusalm, vaid üpriski täitunud unistus! Aga et puhkused on alles tulemas, siis on mõistlik mõelda, kas Sinu puhkus tähendab suurt ja põhjatut auku rahakotis või teadlikku kulutamist millega kaasneb täpselt samapalju või rohkemgi rõõmu, ägedaid kogemusi ning nautimistväärt puhkamist.


Toon välja mõned nipid tuginedes meie endi mailõpu nädalasele puhkusele:


1. Puhka Eestis! Suvi on ainus aeg, kui siin on mida teha ja on, mida vaadata nii, et varbad ei külmeta ja pidevalt ei poe pähe mõte, et miks me seda küll teeme.. Eestis puhkamisega kaasnevad väiksemad transporditasud (autokütus vs lennukipiletid), madalamad majutustasud (hotell Euroopa suurlinnas vs ööbimine maal vanaema juures) ja kogu kulutatud raha jääb Eestisse! Välisreise on parem planeerida näiteks novembrikuusse, kui jõulud veel kaugel, aga pimedus võtab võimust või märtsi, kui soe kevad end veel peale pimedat talve oodata laseb.


2. Planeeri aegsasti! Kontserdipiletid, folgipääsmed, praamipiletid on alati mõistlik eelnevalt ette osta, kui juba plaan paigas, et kindlasti minema peab. Kontserdi-, teatri- ja folgipääsmetelt saad nii kenasti säästa, praamipiletite ettebroneerimisel võidad lihtsalt ajas ja närvides.


3. Mõtle läbi, millal kõht tühjaks läheb. Paki endale kaasa riisileivad, tükeldatud puu- ja köögiviljad, smuuti - eriti kui kaasas on ka lapsed! Tean omast kogemusest, et kõht läheb tühjaks KOHE kui me oleme kuhugi jõudnud, hoolimata sellest, et lõunalauast tõusti pool tundi tagasi! Mõistlik on vältida igapäevaseid jäätisepause tükeldades kaasa hoopis porgandit (lisaks rahakotisõbralikkusele väldid nii ka kiireid suhkrulakse). Ning veepudel alati ühes!


4. Tasuta üritused. Hea võimalus reklaamiks: näiteks pühapäeval toimub tasuta Võimlemispidu, ja reedel, 1. juunil saab loomaaia sünnipäeva puhul sisse 1 euroga. Lisaks on suvi suurepärane aeg matkata metsaradadel, külastada laatasid (ja jätta sularaha kiusatuste vältimiseks koju), korraldada piknikke ja sportlikke üritusi (korv-, võrk- ja jalgpall, ujumine, rulluisutamine, jalgrattasõit, isegi jooksmine pole suvel nii vastumeelne neile, kes talvel on kõige suuremad protestijad). Lisaks toimub palju tasuta kontserte ja linnapäevasid (just algasid Tallinna Vanalinna päevad), mille raames tasuta üritusi oi kui palju.


5. Soodne majutus on ööbimine telgis, mis võib lastele olla uskumatult eksootiline. Või minge külla vanaemale (või teistele kaugel maal elavatele sugulastele), kel sellest ainult hea meel! Ehk õnnestub veel loomigi näha, et lastele juurde rääkida kuidas piim ei tulegi poe piimaletist.. Teine hea võimalus on punti võtta sõpradega, kel suvekodu linnast eemal.


6. Tee väljas söömisest elamus! Selle jaoks mõtle läbi need üksikud korrad kui puhkuse ajal endale väljas söömist lubada - nii ei saa sellest puhkusega kaasaskäiv rutiin, millest on hiljem keeruline vabaneda, lisaks on iga restoranikülastus siis nagu omaette preemia! Ja Sina naudid seda niiviisi kindlasti rohkem.


Millised on Sinu head nipid, et puhkusele ei järgneks ahastamapanev tühjus rahakotis?

Tags:

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Social Icon
bottom of page